Rok 2016 jest rokiem Jubileuszowym obchodów 150 - lecia  istnienia i działalności  Kół Gospodyń Wiejskich na ziemiach polskich. Z tej okazji z inicjatywy Wójta Gminy Biała...

Aleksandra Owczarka,  w sobotę 26 listopada 2016 r na sali OSP Młynisko odbyły się gminne  uroczystości jubileuszowe. W rocznicowej biesiadzie uczestniczyły członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Białej, Łyskorni i Młyniska, Wójt Gminy Biała Aleksander Owczarek, Przewodnicząca Rady Gminy Biała Małgorzata Pichlak, Wicestarosta Powiatu Wieluńskiego Marek Kieler, Radny Sejmiku Wojewódzkiego i Sekretarz Powiatu Andrzej Chowis oraz Radny Powiatu Wieluńskiego Grzegorz Mielczarek.

Uroczystości rozpoczęły się od powitania zaproszonych gości przez Wójta Gminy Biała. Następnie krótki zarys historii powstania i działalności KGW przedstawiła dyrektor GOKiS w Białej Agnieszka Sowa. Przewodniczące Kół  z rąk władz gminy i powiatu odebrały kwiaty i okolicznościowe dyplomy.  Po wręczeniu wystąpiła zaproszona Biesiada Śląska ,,Baba z Chopym”. Pod koniec uroczystości każda członkini Koła otrzymała imienne podziękowanie wraz z pamiątkowym zdjęciem z Jubileuszu.