Zwracamy się z apelem do mieszkańców Gminy Biała o rozważne i oszczędne korzystanie z wody z sieci wodociągowej. Prosimy o używanie wody głównie do celów socjalno-bytowych, jak i również o powstrzymywanie się od
podlewania trawników i upraw rolnych.
Apel do Mieszkańców Gminy Biała
Mając na uwadze panującą suszę hydrologiczną apelujemy o rozważne i oszczędne korzystanie z wody z sieci wodociągowej. Ponadnormatywny pobór wody powoduje gwałtowne spadki ciśnienia w sieci, co uniemożliwia korzystanie z wody w celach socjalno-bytowych pozostałym mieszkańcom.
Dodatkowo sytuację pogorszyła awaria sieci wodociągowej przebiegającej pod torami kolejowymi w miejscowości Biała-Kopiec, która uniemożliwia Gminie połączenie wodociągów Poręby i Naramice. Prace naprawcze planowane są pod koniec bieżącego miesiąca. W zaistniałych okolicznościach konieczne jest zmniejszanie ciśnienia wody w godzinach nocnych, w celu uzupełnienia zbiornika na Stacji Uzdatniania Wody w Naramicach dla zapewnienia dostaw wody w ciągu dnia.
W związku z powyższym prosimy o:
- używanie wody z sieci wodociągowej głównie do celów bytowych;
- powstrzymywanie się od podlewania trawników i upraw rolnych.
Zastosowanie się do powyższych próśb pozwoli na zapewnienie ciągłości dostaw wody dla wszystkich mieszkańców.
Przypominamy, że obowiązuje całkowity zakaz korzystania z wody pochodzącej z hydrantów do celów innych niż przeciwpożarowe. Wszelkie samowolne korzystanie z wody pochodzącej z hydrantów przeciwpożarowych, będzie traktowane jako kradzież wody.
WÓJT GMINY BIAŁA
/-/ GRZEGORZ MIELCZAREK












