Wójt Gminy Biała informuję, że od 1 sierpnia 2023 r. do 31 sierpnia 2023 r.  w Urzędzie Gminy Biała przyjmowane będą wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego

wykorzystywanego do produkcji rolnej :

pokój Nr 14 – sołectwa : Biała Pierwsza, Biała Druga, Biała Kopiec, Brzoza

pokój Nr 15 – sołectwa : Biała Rządowa, Biała Parcela, Kopydłów, Łyskornia, Janowiec, Naramice, Radomina, Rososz, Śmiecheń, Zabłocie

pokój Nr 16 – sołectwa : Młynisko Pierwsze, Młynisko Wieś, Wiktorów.

Należy zwrócić szczególną uwagę na poprawne wypełnienie wniosków i oświadczeń. Na wniosku należy umieścić dopisek z numerem telefonu do kontaktu.

Druki wniosków, formularze i oświadczenia dostępne są w Urzędzie Gminy Biała bądź w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Biała w zakładce Zwrot podatku producentom rolnym.

Wypłata zwrotu podatku akcyzowego nastąpi w miesiącu październiku 2023 r. w sposób wskazany w złożonym wniosku.

W załączeniu :
- Procedura składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego w II naborze wniosków w 2023 r.
- Wzory wniosków.
- Oświadczenie o średniej rocznej liczbie dużych jednostek przeliczeniowych koni będących w posiadaniu rolnika w 2022 roku.
- Formularz informacji przedstawionych przy ubieganiu się o pomoc w rolnictwie lub rybołówstwie inną niż pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie.
- Oświadczenie o wielkości przedsiębiorcy.
- Oświadczenie składającego wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego o użytkowanych lub dzierżawionych gruntach.