Szanowni Mieszkańcy Gminy Biała!!! Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w ramach różnych aktywności, których celem była zbiórka pieniędzy na leczenie Wojtusia Howisa z Galewic, zebraliśmy na

terenie naszej gminy niebagatelną kwotę ponad 220 tys. zł. Wskazanie to robimy na dzień 10.06.2020 r. na podstawie dostępnych informacji.

W akcje włączyły się wszystkie sołectwa z terenu naszej gminy, druhowie strażacy, członkinie KGW oraz sportowcy. Od początku maja w każdej miejscowości odbyła się zbiórka złomu, aluminium i korków koordynowana przez druhów strażaków z poszczególnych jednostek. W kilku miejscowościach odbył się kiermasz ciast (Biała, Łyskornia, Młynisko) oraz rozmaitości (Młynisko). Ogromnym sukcesem zakończyły się aktywności społeczeństwa z Młyniska, gdzie z puszek, zbiórki złomu oraz długotrwałego kiermaszu zebrano ponad 100 tys zł. Rekordową kwotę 47.558,00 zł uzyskali druhowie OSP Biała ze zbiórek złomu prowadzonych przez cały miesiąc maj. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również licytacja samochodu wystawionego przez GLKS Biała. Pracownicy UG Biała społecznie zachęcali, koordynowali oraz wspomagali organizacyjnie i jako darczyńcy akcję.

Dziękujemy również osobom prywatnym, szkołom, firmom oraz wszelkim podmiotom za udział w popularnej akcji #gaszynchallange, która przybliżyła zakończenie zbiórki.

Nie sposób zliczyć wszystkich Państwa aktywności, tych zbiorowych i tych prywatnych, ale wszystkie one doprowadziły do szczęśliwego zakończenia akcji i zebrania kolosalnej kwoty ponad 9 mln zł potrzebnych na leczenie Wojtusia.

Wszyscy mamy satysfakcję, że nasza społeczność w taki aktywny sposób włączyła się w pomoc dla Małego Wojownika, nie patrząc na to, co może dla dziecka z taką przypadłością zdrowotną zrobić Ministerstwo Zdrowia czy Narodowy Fundusz Zdrowia. W czasie trwającej pandemii koronawirusa, w czasie problemów z organizacją wyborów prezydenckich w nas – ludziach dobrej woli i dobrego serca wyzwoliła się energia przekierowana na wsparcie dla Wojtusia i jego Rodziców. Dalej trzymamy za nich kciuki. Próbujemy sobie wyobrazić, ile determinacji, ile wysiłku, poświęcenia, ile łez wylanych jest ich udziałem. Może kiedyś Wojtuś - jak dorośnie - zadedykuje im otwór ,,Matko (Ojcze mój) moja ja wiem”  …

Prowadzone na terenie gminy zbiórki prowadzone były pod szyldem dwóch fundacji.
Zbiórka publiczna została zarejestrowana przez Fundację Happy Kids z Łodzi pod nr 2017/461/OR.
Zbiórka statutowa prowadzona była przez Fundację Sie Pomaga z Poznania.


                                       Wójt Gminy Biała
                                    Aleksander OwczarekLink: https://www.youtube.com/watch?v=e2yvjatUjpY                 ,,Matko moja (Ojcze mój) ja wiem”