Udane występy odnotowali młodzi szachiści z PSP w Białej. Na przełomie maja i czerwca Zosia Patyk i Tomek Chrobot brali udział w Mistrzostwach Województwa Juniorów w Szachach Klasycznych i Błyskawicznych

rozgrywanych w Spale. Tomek zdobył brązowy medal w szachach błyskawicznych w kategorii chłopców do lat 12, Zosia zaś zajęła 6, miejsce w kategorii dziewcząt do lat 10. W szachach klasycznych Tomek zajął odpowiednio miejsce piąte, a Zosia była dziewiąta. Oboje występowali pod szyldem UKS Piątka Wieluń. W turnieju drużynowym UKS Piątka Wieluń zajął drugie miejsce po porażce w finale z UKS Piątka Skierniewice.

Natomiast w dniu 9 czerwca br. sześcioro szachistów z PSP w Białej pod opieką nauczyciela ks. Mirosława Rapci  brało udział w V TURNIEJU FINAŁOWYM’2018 projektu Edukacja przez Szachy w szkole, rozgrywanym w Warszawie na hali Torwaru. W punktacji drużynowej zajęli 69. miejsce w kraju na ponad 100 sklasyfikowanych drużyn  i 1. miejsce w woj. łódzkim. W turnieju warszawskim wystąpili: Zosia Patyk, Natalia Michałczyk, Daria Drab, Natan Włodarczyk, Maksymilian Tomczak, Franciszek Majda.

Więcej informacji oraz fotorelacja na stronie: http://pzszach.pl/2018/06/12/turniej-finalowy-epszwszk-8-czerwca-2018/