Przez ok. dwa miesiące potrwają testy żarówek ledowych wykorzystywanych do oświetlenia ulicznego na terenie Gminy. Na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Radomina na dziesięciu słupach w istniejących

oprawach zainstalowano żarówki led o mocy 68 W i wydajności świetlnej 160Lumenów/Wat, dające światło białe. Dotychczas świecące tam lampy miały moc 250W.

Natomiast w miejscowości Naramice na drodze powiatowej (na wysokości hydroforni i skrętu na Rososz) zainstalowano na dziesięciu słupach, w istniejących oprawach zainstalowano żarówki led o mocy 34 W i wydajności świetlnej 160Lumenów/Wat, dające światło białe.  Dotychczas świecące tam lampy miały moc 150W.

Po przeprowadzonych testach i dokonaniu oceny Gmina rozważy użycie testowanych żarówek do oświetlenia ulicznego na terenie Gminy. Celem takich działań rozpoznawczych jest dążenie do istotnego zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i jednoczesnego przywrócenia świecących źródeł na każdym słupie w obszarze zabudowanym.

Więcej o testowanych żarówkach na stronie: https://lampy-ledowe.com/.