W dniu 19 stycznia 2018 r. odbyło się noworoczne spotkanie władz powiatu z samorządowcami, szefami jednostek organizacyjnych, szefami służb, inspekcji i straży oraz prowadzącymi działalność gospodarczą.

W tym roku wyróżnione zostały małe rodzinne firmy - po jednej z każdej gminy, które od wielu lat prowadzą swą działalność na terenie powiatu wieluńskiego. Starosta i Przewodniczący Rady Powiatu na wniosek Wójta Gminy wyróżnili z gminy Biała ,,Piekarnię Scott” Państwa Krzywych.

 

Laudacja

,,Piekarnia Scott” Marianna Krzywa, Paweł Krzywy, Edyta Krzywa 98-350 Biała, Klapka 28

Piekarnia ,,Scott” jest firmą rodzinna, założona przez Mariannę i Tadeusza Krzywy w 1983r. i dalej prowadzona przez dzieci Pawła, Edytę, Marię z wykształceniem piekarskim. Jest to piekarnia rzemieślnicza zatrudniająca od 3 do 5 osób. Szefem Piekarni jest Paweł Krzywy z wykształceniem średnim – od 1997r. mistrz piekarski. W pracy pomagają mu siostry Edyta i Maria oraz żona Karina i mama.            Głównym atutem firmy jest produkcja pieczywa i wyrobów półcukierniczych bez polepszaczy, bez konserwantów na naturalnych metodach, na naturalnym zakwasie.

Produkuje głównie chleb zwykły, foremkowy, pszenny, razowy, żytni, bułki zwykłe, słodkie, chałki, rogale, angielki i w małych ilościach placki drożdżowe i z nadzieniem.

Pieczywo sprzedawane jest na miejscu w sklepie firmowym i w innych sklepach na rynku lokalnym: w Białej , Łyskorni, Brzozie, Walichnowach, Wieluniu, Dąbrowie, Kurowie, Ożarowie i Krzyworzece.

Potrzebne do produkcji surowce dostarczają zakłady: Młyn Handlowy Potoccy z Ostrołęki, Młyn z Burzenina, Młyn z Pątnowa oraz Hurtownia Holpol ze Skalmierzyc inne surowce.

Produkcja w zakładzie jest niewielka, lecz bardzo pracochłonna i wymagająca włożenia dużo wysiłku i serca.

Trud wynagradzają miejscowi klienci i klienci z innych stron Polski, którzy potrzebują zwykłego domowego pieczywa i dziękują za to zwykłe naturalne pieczywo.