W środę, 21 czerwca br. w godzinach 9.00 - 15.00 Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Sieradzu organizuje dzień otwarty dla wyborców. Każdy odwiedzający będzie mógł

wziąć udział w konsultacjach kształtu kart do głosowania w przyszłorocznych wyborach samorządowych, zapoznać się z najważniejszymi zasadami przeprowadzania wyborów oraz poznać swoje prawa, wynikające z Kodeksu wyborczego.

Podczas konsultacji prezentowane będą proponowane przez Państwową Komisję Wyborczą karty do głosowania, zarówno w formie broszury A4 jak i też karty wielkoformatowe (płachty) A0. Wyborcy będą mogli wyrazić swoje opinie dotyczące proponowanych kart do głosowania oraz umieszczonych na nich informacjach o sposobie głosowania.
Ponadto w trakcie spotkania z urzędnikami delegatury Krajowego Biura Wyborczego, odwiedzający będą mogli dowiedzieć się o przysługujących im prawach wynikających z Kodeksu wyborczego, uprawnieniach wyborców niepełnosprawnych, zasadach głosowania w wyborach samorządowych, jak również o zadaniach stale wykonywanych przez Komisarza Wyborczego i Delegaturę Krajowego Biura Wyborczego w Sieradzu.
Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Sieradzu mieści się na 6 piętrze budynku Starostwa Powiatowego w Sieradzu – 98-200 Sieradz, pl. Wojewódzki 3, pok. 618 – 622, tel. 43 822 53 01.
Serdecznie zapraszamy.

Dyrektor Delegatury