Trwa kampania „1% dla organizacji z Łódzkiego”, która ma zachęcić mieszkańców województwa łódzkiego do wsparcia swoim podatkiem organizacji działających w naszym regionie.

Do wsparcia lokalnych organizacji zachęcają Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, w partnerstwie z Wojewodą Łódzkim, Prezydent Miasta Łodzi oraz Izbą Skarbową w Łodzi. Jej celem jest popularyzacja mechanizmu oraz zachęcenie podatników do wspierania aktywnych organizacji z naszego regionu.

Wielu z nas nie lubi płacić podatków. Ten obowiązek może nam umilić świadomość, że setna część naszego podatku trafia – bez żadnego uszczerbku na naszym budżecie – do organizacji, którą chcemy wspomóc. Czy tak się stanie zależy tylko od nas. Zachęcamy do korzystania z mechanizmu 1% - to prosty i bezpłatny sposób na to, aby wesprzeć lokalne organizacje.

W ubiegłym roku, w ramach tego mechanizmu, podatnicy w naszym województwie przekazali OPP ponad 35,7 mln zł, z czego prawie 12 mln zł trafiło do lokalnych organizacji. Oznacza to, że jako region niejako straciliśmy prawie 24 mln zł.


W tym roku do skorzystania ze wsparcia w ramach mechanizmu 1% uprawnionych jest 428 organizacji działających w województwie łódzkiem w różnych obszarach (sport, turystyka, kultura, pomoc chorym i niepełnosprawnym, rozwijanie talentów, ochrona zabytków i wiele innych).
Zachęcamy, aby wybierać organizacje pożytku publicznego z województwa łódzkiego. Będziemy mogli korzystać z oferty tych organizacji, które znajdują się blisko nas. Łatwiej też zobaczymy jak organizacja wykorzystuje środki jakie otrzymała (w porównaniu z organizacją, która działa na drugim krańcu Polski).Wszystkie te organizacje zostały zatwierdzone przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, a żeby uzyskać taką akceptację, musiały udowodnić swoją społecznie użyteczną działalność i złożyć sprawozdanie finansowe i merytoryczne, które może przeczytać każdy zainteresowany na stronie ministerstwa. Możemy sprawdzić co robi organizacja, zanim obdarujemy ją swoim 1%.


Wykaz „naszych” organizacji oraz wiele innych informacji o kampanii "1% dla organizacji z łódzkiego" znajduje się na naszej stronie: www.1procent.lodzkie.pl

Zapraszamy na otwarty dla wszystkich zainteresowanych profil kampanii na Facebooku: https://www.facebook.com/1procent.dla.Lodzkiego