16 czerwca 2024 r. zespoły śpiewacze z gminy Biała wzięły udział w VIII Przeglądzie Zespołów Ludowych „Biskupicki Złoty Kłos”. Przegląd odbył się w Biskupicach Oławskich, powiecie oławskim, gminie Jelcz Laskowice.

Zorganizowany został przez Miejsko – Gminne Centrum Kultury w Jelczu Laskowicach. Biskupice Oławskie stały się miejscem spotkania ludzi, których połączyła wspólna muzyczna pasja. Przegląd promuje muzykę ludową, taniec, śpiew oraz instrumenty często dziś zapomniane, można było podziwiać stroje z różnych zakątków Polski, bogactwo pieśni ludowych, klimat doskonałej zabawy. Wystąpiło 19 zespołów ludowych. Jury w składzie: Agnieszka Szepetiuk-Barańska, Henryk Brzezicki oraz Andrzej Kiszecki, nie miało łatwego zadania, wyłoniło jednak zwycięzców,  wśród których znalazły się zespoły z gminy Biała.

I nagrodę Biskupicki Złoty Kłos zdobył Zespół Śpiewaczy „Naramianki” z Naramic , Zespół zdobył także III nagrodę przyznaną przez Dolnośląską Izbę Rolniczą.

Zespół Śpiewaczy Biała zdobył I nagrodę Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Gratulacje dla obu zespołów.