Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sieradzu zaprasza do udziału w projekcie „Trenuj z wojskiem 5”. W poprzednich 4 edycjach oraz jednej edycji specjalnej projektu – w szkoleniach wzięło już udział

ponad 23 tys. Polaków.

Trenuj z wojskiem to bezpłatne 8-godzinne szkolenie prowadzone przez wojskowych instruktorów w jednostkach wojskowych. Szkolenie to skierowane jest do ochotników ze środowiska cywilnego. Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością – posługiwanie się bronią, strzelanie na trenażerze, przetrwanie, zachowanie podczas alarmów, walkę wręcz, rzut granatem, itp.
Najnowsza edycja tej prospołecznej i proobronnej inicjatywy została dodatkowo wzbogacona o wiedzę i umiejętności z pogranicza wojskowości, właściwego zachowania w kryzysie oraz obrony cywilnej.

Format zakłada szkolenia organizowane w całej Polsce – co sobotę – począwszy od 11 maja do 13 lipca. Do udziału w projekcie zaproszone są wszystkie osoby w wieku od 15 do 65 lat,  które chcą podnieść swoje poczucie bezpieczeństwa i nabyć lub udoskonalić podstawowe umiejętności obronne.

Na szkolenie można się zgłosić w każdej chwili do jednostki wojskowej, w której wyraża się chęć uczestnictwa w szkoleniu. 

25 maja 2024 r. szkolenie „Trenuj z Wojskiem" odbędzie się w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Zgierzu

Dane do kontaktu i rekrutacji na szkolenie organizowane w Zgierzu 25 maja 2024 r.

MEDIA

REKRUTACJA

KOORDYNATOR

Joanna PILAS

tel. 261 442 501

tel. kom.: 575 823 160

mail: j.pilas@ron.mil.pl

kpr. Magdalena STASIAK

tel. 261 443 595

tel. kom: 732 336 725

mail:   j.pilas@ron.mil.pl

por. Mateusz KOWALSKI

tel. 261 614 399

tel. kom. 790 614 399

mail: kowalski6928@ron.mil.pl

Organizatorzy zapewniają profesjonalne szkolenie, ubezpieczenie, wyżywienie. Nie zabraknie też świetnej atmosfery i możliwości przeżycia przygody z Wojskiem Polskim.                                           

 Więcej informacji pod adresem:

https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/rozpoczynamy-czwarta--grupowa-edycje-trenuj-z-wojskiem

http://wp.mil.pl/t02u