10 maja 2024 r.  Gminną Bibliotekę Publiczną w Białej odwiedziły przedszkolaki z Białej i Łyskorni. W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek dzieci obejrzały spektakl o czytelnictwie „Opowieści z teczki profesora

Książeczki” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.
Tytułowy Profesor Książeczka pokazywał dzieciom jak wielką moc ma wyobraźnia, która kształtuje się dzięki czytaniu książek. Każda myśl w jego głowie przeradzała się w spotkanie z żywym bohaterem. Sam też uczył dzieci, jak powinny korzystać ze skarbu jakim jest wyobraźnia. Efektem tego było pojawienie się i poznanie takich postaci bajkowych jak: Czerwony Kapturek, Książę z bajki, Kopciuszek i Skrzat Pimpuś.
Spektakl "Opowieści z teczki Profesora Książeczki" przypadł do gustu przedszkolakom, czego dowodem były uśmiechy na ich twarzach i chęć uczestniczenia we wspólnych zabawach. Mamy nadzieję, że Profesor Książeczka przekonał dzieci do czytania książek, i że będą oni częstymi gośćmi w naszej bibliotece.

47
60
39
35
33
29
16
20
11