9 lipca br. pożegnaliśmy długoletniego pracownika gminy Kazimierza Ciebielskiego. Zmagał się ze swoimi przypadłościami zdrowotnymi, z których jedna przyszła nagle i  niespodziewanie, nie dając szans przeżycia.

Zmarły Kolega od 2018 roku był na emeryturze, pracę w UG Biała rozpoczął w 1996 r. Wcześniej pracował w wieluńskich firmach budowlanych: WPB i PBR. W swoim zawodowym życiu zostawił wiele śladów na wieluńskiej ziemi. Równolegle prowadził rodzinne gospodarstwo rolne. Był zawsze oddanym swoim zadaniom pracownikiem. Wykorzystywał swoją wiedzę i doświadczenie w rozwiązywaniu problemów przy realizacji zadań gminnych. Zajmował się remontami, inwestycjami, utrzymaniem dróg i sprawami rolnictwa w gminie. Uczestniczył m. in. w realizacji największych inwestycji gminnych w latach 1998 – 2010 – budowy sali sportowej i gimnazjum.

Kazimierz był równiej społecznikiem. W latach 80 – tych stając u boku Jurka Szkopa był jednym z tych, którzy wznieśli na wysoki poziom klub sportowy w Białej. Działając w zarządzie klubu organizował zabawy, by zarobić na działalność sportową, by wspierać drużynę piłkarską, która po dwóch latach awansowała do A klasy sieradzkiej i grała w niej i w rozgrywkach piłkarskiego Pucharu Polski z powodzeniem. Był również jednym z tych, którzy brali na siebie ciężar społecznej inicjatywy i budowy stadionu w Białej, kiedy powstawała główna płyta boiskowa w II połowie lat 80 – tych. Drugi etap budowy GOSiR – u dane mu było realizować już jako pracownikowi gminy. Miał swój społeczny wkład w życie OSP w Białej. Ponad 30 lat był członkiem Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego Ziemi Wieluńskiej w Białej, zaczynając pracę w niej w latach 90 – tych.

Kazimierz był wielce dobrym, życzliwym, pomocnym i lubianym człowiekiem, kolegą. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Kazimierz zasługuje na  przytoczenie słów: ,,Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”…