W sobotę 24 sierpnia odbyły się Dożynki Gminy Biała – Naramice 2024. W tym roku mieszkańcy gminy obchodzili Święto Plonów w Parku podworskim w Naramicach. Uroczystość dożynkową prowadziły:

Agnieszka Wasińska oraz Katarzyna Pichlińska. Tegoroczne Dożynki rozpoczęły się pięknym Korowodem Dożynkowym, który wyruszył z placu przy budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Naramicach. Wielobarwny i malowniczy pochód prowadziły: poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Biała, Koło Gospodyń Wiejskich z Białej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Naramicach, Orkiestra Dęta Naramice, Sołectwo Naramice, niosąc wieniec dożynkowy, Zespół Śpiewaczy „Naramianki” z Naramic i Kapela „Lututowianie”, delegacje sołectw z gminy Biała, zaproszeni goście ,wszyscy uczestnicy dożynek. W Korowodzie nie brakło parady maszyn rolniczych za którymi jechała  Bryczka ze Starostami tegorocznych dożynek Panią Joanną Tęsiorowską i Panem Jerzym Dratwą. Barwny Korowód dotarł do Kościoła pw. św. Rocha w Naramicach, gdzie proboszcz parafii Naramice – Wojciech Szulakiewicz odprawił mszę dziękczynną w intencji wszystkich rolników. Po mszy świętej Korowód wyruszył do Parku podworskiego w Naramicach, gdzie odbyły się dalsze uroczystości dożynkowe. Obrzęd dożynkowy rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Państwowego, po czym Wójt Gminy Biała Grzegorz Mielczarek ogłosił oficjalne otwarcie Dożynek oraz powitał wszystkich przybyłych gości.
W Dożynkach Gminy Biała wzięli udział Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego Bartłomiej Konieczny, Poseł na Sejm RP Paweł Rychlik, Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Edward Kiedos, Starosta Powiatu wieluńskiego Maciej Bryś, Wicestarosta Powiatu Wieluńskiego Krzysztof Dziuba, skarbnik Powiatu Wieluńskiego Przemysław Krężel, Kierownik Biura ARiMR  w Wieluniu Tomasz Łukomski,  Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu, starszy brygadier Karol Bednarski, w zastępstwie Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu, naczelnik Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją, komisarz Sylwester Brożyna, w zastępstwie Komendanta Komisariatu Policji w Białej, specjalista Zespołu ds. Kryminalnych Komisariatu Policji w Białej, aspirant Mariusz Maciejewski, dzielnicowy Gminy Biała, aspirant sztabowy Tomasz Pieprzyk, władze Gminy Biała, sekretarz Henryka Stempień, Przewodniczący Rady Gminy Biała, Zbigniew Kupski wraz z radnymi i sołtysami, kierownik Ośrodka Zdrowia w Białej, Iwona Pękala, w zastępstwie Prezesa BSZW w Białej, Anna Kaczmarek wraz z pracownikami banku, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Białej, Jan Leszczyński, wieloletni Poseł na Sejm RP, Wiceprezes OSP w Białej, Wojciech Szczęsny Zarzycki, honorowy Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Białej, Marian Wilk, jednostki OSP w Białej: z Białej, Brzozy, Łyskorni, Młyniska, Naramic, Zabłocia i Wiktorowa, KGW z gminy Biała: z Białej, Brzozy, Łyskorni, Młyniska, Naramic, Zabłocia i Wiktorowa, dyrektorzy Szkół i Przedszkoli z Białej, Młyniska i Naramic.
Wójt przedstawił ideę święta plonów, podziękował rolnikom za trud i wysiłek poniesiony w uzyskaniu tegorocznych zbiorów. Dalszym elementem uroczystości było przekazanie przez Starostów Dożynek chleba na ręce Wójta Gminy i księdza Wojciecha Szulakiewicza oraz jego pokrojenie i rozdanie wśród zgromadzonych mieszkańców i gości. Tradycyjnie, jak nakazuje zwyczaj odbyło się zaprezentowanie, przekazanie – Wójtowi Gminy Biała Grzegorzowi Mielczarkowi i Przewodniczącemu Rady Gminy w Białej Zbigniewowi Kupskiemu i obtańczenie wieńca dożynkowego. Cały oficjalny obrzęd dożynkowy swoim śpiewem i muzyką uświetniała Kapela "Lututowianie", a dalszą artystyczną część świętowania uświetnili: Zespół Śpiewaczy Biała, Zespół Śpiewaczy ,"Naramianki" z Naramic, grupa wokalna z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej pod opieką instruktora muzyki pani Sandry Stochmiałek.
Wszyscy zaangażowani w zorganizowanie i przebieg uroczystości na zakończenie oficjalnej części otrzymali pamiątkowe dyplomy - podziękowania oraz upominki. Dożynki w Gminie Biała słyną z przepięknej scenerii i dekoracji stoisk, przygotowanych przez sołectwa, a mnogość i różnorodność przepysznych, regionalnych potraw i domowych wypieków przyciągają degustatorów podniebienia.
Podczas tegorocznych dożynek zaprezentowały się następujące sołectwa: Biała Kopiec, Biała Parcela, KGW w Białej Rządowej, Kopydłów, Łyskornia, Brzoza, Młynisko, Naramice, Śmiecheń i Radomina, Zabłocie i Rososz, Wiktorów. Ponadto gościliśmy stoisko Banku Spółdzielczego Ziemi Wieluńskiej z Białej, wspierającego organizację Dożynek i jak zawsze działalność rolniczą.
Dożynki to również atrakcje dla najmłodszych mieszkańców i tym razem organizatorzy nie zapomnieli o milusińskich. Były dmuchańce, animacje, piana party, lody, wata cukrowa oraz wiele innych niespodzianek.
Dziękczynne Ludowe Święto Zbiorów to czas radości, uśmiechu i zabawy. Podczas tegorocznej, gminnej uroczystości dobrą zabawę zapewniła nam "Ale Kapela" z Osjakowa. Wszyscy przybyli na uroczystość w Naramicach mogli się bawić na dyskotece do późnych godzin nocnych.