W dniu 11 czerwca 2023 r. w Białej Drugiej odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo – Pożarnicze, w którym brały udział trzy gminy z powiatu wieluńskiego: Biała, Mokrsko i Skomlin. Łącznie  rywalizowało ze sobą

39 drużyn.
Z gminy Biała w zawodach wzięły udział następujące drużyny:
Grupa męska - senior: OSP Biała, OSP Młynisko, OSP Brzoza, OSP Łyskornia, OSP Naramice, OSP Wiktorów i OSP Zabłocie.
Grupa MDP chłopcy: OSP Biała, OSP Młynisko, OSP Brzoza, OSP Zabłocie oraz OSP Naramice
Grupa MDP dziewczęta: OSP Młynisko i OSP Naramice
Grupa DDP: OSP Łyskornia, OSP Brzoza i OSP Naramice
Jednostki rywalizowały w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych.

Po zaciętej walce rywalizacja drużyn jednostek OSP z terenu naszej gminy zakończyła się następująco:

Drużyny męskie senior:

I    – OSP Naramice
II    – OSP  Brzoza
III    – OSP Łyskornia

Każda z drużyn pokazała hart ducha i zaciętą rywalizację sportową. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy  oraz promesy na zakup sprzętu pożarniczego, miejsca  I-III nagrodzone były dodatkowo pucharami, a młodzież i dzieci otrzymali pamiątkowe medale.

Wójt Gminy Biała Pan Aleksander Owczarek oraz Przewodnicząca Rady Gminy Biała Pani Barbara Pawełczyk składają serdeczne podziękowania organizatorom za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie zawodów,  uczestnikom za udział, a zwycięzcom przekazują gratulacje. Widzom tego wydarzenia dziękują za liczny udział i kulturalny i sportowy doping.

STR-2
STR5