Drukuj
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 544

Wznowiona zostaje procedura naprawienia i dokończenia - tworzenia i uchwalania planu przestrzennego zagospodarowania dla gminy Biała. Po ok. dwumiesięcznych negocjacjach gmina spisała porozumienie o rozwiązaniu umowy z poprzednim wykonawcą.     

Gmina wznawia prace nad planem przestrzennego zagospodarowania

 

Dobrą wiadomością dla mieszkańców gminy jest to, że wznowiona ma zostać procedura naprawienia i dokończenia - tworzenia i uchwalania planu przestrzennego zagospodarowania dla gminy Biała. Po ok. dwumiesięcznych negocjacjach spisaliśmy w końcu porozumienie o rozwiązaniu umowy z poprzednim wykonawcą, który nie był już zainteresowany dalsza współpracą. Przekazał on wytworzone materiały w wersji elektronicznej - a była to bardzo istotna sprawa – i zobowiązał się jednocześnie do nieodpłatnego udzielania wyjaśnień i niezbędnej pomocy przyszłemu wykonawcy.

Wybór nowego wykonawcy nastąpi po przeprowadzeniu negocjacji i złożeniu ofert. Tryb ten nie będzie podlegał przepisom ustawy prawo zamówień publicznych ze względu na wartość przedmiotu zamówienia. W tym tygodniu zaproszonych zostanie min. 3. potencjalnych wykonawców do negocjacji, by mogli zapoznać się ze stanem rzeczy i złożyć ostateczne oferty. O rozpoczęciu pracy przez wyłonionego wykonawcę mieszkańcy zostaną poinformowani.