W dniach 9-18 lipca 2018 r. członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gmin Biała i Ostrówek brały udział w Obozie Szkoleniowo – Wypoczynkowym zorganizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną

w Zabłociu, przy współudziale Urzędu Gminy Biała.

W obozie wzięło udział 60 uczestników, z gminy Biała – 40 osób i z gminy Ostrówek – 20 osób.

Uczestnicy zakwaterowani zostali w domkach w Ośrodku Wczasowym DRESSO w Sulejowie, gdzie pod okiem wykwalifikowanej kadry podnosili poziom wiedzy na temat ochrony przeciwpożarowej.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone były przez bryg w st. spocz. Waldemara Brząkałę – b. Komendanta Powiatowego PSP w Wieluniu. Pomocą służył również Prezes OSP Zabłocie i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Białej – druh Jan Leszczyński.

Młodzież aktywnie spędzała czas biorąc udział rozgrywkach sportowych w piłkę siatkową i nożną, biegach oraz zajęciach na basenie.

Uczestnicy wzięli również udział w dwóch wycieczkach, jedna – do Spały (Bunkry, Skansen Rzeki Pilicy, Rezerwat Niebieskie Źródła, Ośrodek Przygotowań Olimpijskich) i druga – do Kopani Węgla Brunatnego w Bełchatowie.

Projekt organizacji obozu współfinansowany był przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (dotacja) oraz gminę Biała i gminę Ostrówek.

W podsumowaniu obozu i wręczeniu nagród wzięła udział Przewodnicząca Rady Gminy Biała – Pani Małgorzata Pichlak i Wójt Gminy Biała – Pan Aleksander Owczarek, Sekretarz ZG ZOSP RP w Białej – Barbara Chrzanowska, Prezes OSP Brzoza – dh Marcin Juszczak i Honorowy Prezes OSP Biała – dh Eugeniusz Mak.

Obóz zakończył się uroczystym apelem, podczas którego każdy otrzymał dyplom oraz pamiątkowe zdjęcie.

Zadanie współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

w ramach realizacji zadania publicznego pod tytułem

„Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych”.