25 listopada 2017 r. w sali OSP w Białej obyła się Bielska Biesiada Pierogowa. Inicjatorem Biesiady był radny powiatu wieluńskiego Grzegorz Mielczarek, organizatorem Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białej.

W biesiadzie wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich z Białej, Łyskorni, Młyniska i Naramic, zarządy jednostek straży pożarnych z terenu gminy Biała, radni, sołtysi i zaproszeni goście.

Biesiada została uroczyście otwarta przez Wójta Gminy Biała Aleksandra Owczarka i Przewodniczącą Rady Gminy Biała Małgorzatę Pichlak. Przywitali Oni wszystkich przybyłych, szczególnie gorąco Starostę Wieluńskiego Andrzeja Stępnia, następnie przekazali pałeczkę prowadzenia imprezy dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej – Agnieszce Sowie i radnemu powiatu wieluńskiego Grzegorzowi Mielczarkowi. Prowadzący przedstawili krótką historię „pieroga”, wprowadzili w atmosferę imprezy a także głównego „wodzireja” biesiady Janusza Benesza.

Biesiada pierogowa to przede wszystkim – PIEROGI – które w wielkiej ilości zostały zrobione przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Biała. Można było posmakować pierogów z mięsem, z kapustą i z grzybami, ruskie, z serem i ze szpinakiem. Wszystkie były bardzo pyszne. Biesiada to nie tylko jedzenie, ale także dobra zabawa prowadzona przez wodzireja, konferansjera, kabareciarza – Janusza Benesza, oraz dźwiękach Kapeli „Lututowianie”, przyśpiewkach Zespołów śpiewaczych z Białej i z Naramic.

Przybyli goście bawili się wspaniale, wspólnie śpiewając i tańcząc.

znauka12
DSCN7112
DSCN7111
DSCN7105
DSCN7102
DSCN7100
DSCN7095
DSCN7089
DSCN7086
DSCN7081